img
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR)
Türkiye Programı
Elektronik Bülten No:1, Ağustos 2016
Websitemiz Yayında
www.pmrturkiye.org
img
PMR Türkiye Programı kapsamında geliştirilen raporlara ve etkinliklerimizde paylaşılan sunum ile dökümanlara artık websitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, karbon fiyatlandırma ile ilgili faydalı olacağına inandığımız ulusal ve uluslararası raporlar da “Bilgi Paylaşım Merkezi” linkinde ilginize sunulmuştur. Sitemizle ilgili geri bildirimleriniz için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.​
DEVAMI

 

 
ETS' nin Türkiye’ye Uygunluğunun Değerlendirmesi Projesi Çalıştayları
img
“Türkiye için Emisyon Ticaret Sisteminin (ETS) Yol Haritası” projesinin bir parçası olarak, Ocak ve Mart aylarında Ankara’da kamu ve özel sektördeki paydaşlara yönelik olarak toplamda altı adet çalıştay düzenlenmiştir. Bu çalıştaylarda katılımcılar, Emisyon Ticaretinin başlıca tasarım unsurları hakkında bilgi edinmiş ve bu sistemin Türkiye’ye muhtemel getirilişine dair seçenekleri tartışmıştır.
DEVAMI
“Karbon Fiyatlandırma Takibi 2016” Lanse Edildi
img
25-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Köln’de gerçekleştirilen, küresel karbon piyasaları için tanınmış konferans ve ticaret fuarı olan Carbon Expo’da Dünya Bankası, Ecofys ile birlikte Karbon Fiyatlandırma Takibi (Carbon Pricing Watch, CPW) 2016’yı lanse etmiştir.
DEVAMI

 

 
EDF ve IETA'dan Yeni Rapor
.
img
Çevre Savunma Vakfı (EDF) ve Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği (IETA) karbon fiyatlandırmasına dair çabaların iki katına çıkartılmasına yönelik bir rapor yayınlamıştır.
DEVAMI

 

 
Paris Anlaşması Onama Süreci Başladı
img
Aralık 2015’te dünya liderleri Paris Anlaşmasında, iklim değişikliği ile mücadele etme konusunda mutabakata ulaşmıştır. Bu anlaşma, 22 Nisan 2016’da imzaya açılmıştır ve bir yıl boyunca imzaya açık kalacaktır. Türkiye Anlaşmayı imzalamıştır.
DEVAMI
imgÇevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı
imgİletişim
Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu
(Dumlupınar Bulvarı)9.km (Tepe Prime Yanı) Bina No: 278
Oda No: 508, 06400 Çankaya/ANKARA
T: +90 312 474 03 39-40   |   E: info@pmrturkiye.org
TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı © 2016 All Rights Reserved