img
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR)
Türkiye Programı
Elektronik Bülten No:5, Ocak 2017
Türkiye'de Emisyon Ticaret Sisteminin Uygunluğunun Değerlendirilmesi Kapanış Toplantısı
img
12 ve 13 Aralık tarihlerinde “Türkiye’de Emisyon Ticaret Sisteminin (ETS) Uygunluğunun Değerlendirilmesi” bileşeni kapsamında “Kapanış ve ETS Konferansı” düzenlenmiştir. Konferansta çalışmaların sonuçları sunulmuştur. Ayrıca, dünyada uygulanmakta olan ETS’ler hakkında detaylı bilgiler aktarılmış, Avrupa Birliği’nde faaliyet gösteren elektrik, çimento ve demir çelik sektörlerinde emisyon ticaret sistemine nasıl uyum sağlandığı ile ilgili sunumlar yapılmıştır.
DEVAMI

 

 
Dünya Bankası, iklim değişikliği ile mücadele için ihale sistemi kullanmayı düşünüyor
img
Dünya Bankası, küresel ölçekte ormanların korunmasını teşvik ve daha fazla yeşil binayı finanse etmek için ihale sistemini kullanmayı düşünüyor. Bu Ocak ayının başlarında üçüncü ve muhtemelen son Pilot İhale Sistemi (PAF) ihalesinden sonra gelecek. Dünya Bankası PAF’ı, iklim değişikliği ile mücadelede kamu fonlarının kullanılması konusunda ümit vaat edici bir yöntem olarak görüyor.
DEVAMI
Çin, iklim değişikliğiyle mücadelede yeni lider mi olacak?
img
Bu yılın başlarında Çin, Beş Yıllık Planı’nı yayımlamıştır. Temel hedeflerden biri, ekonomisini karbonsuzlaştırmaktır. Halihazırda Çin Hükümeti, ulusal emisyon ticaret sistemini (ETS) uygulamaya geçireceğini açıklamıştır.
DEVAMI

 

 
Şirketler iklim riski testi yapmalılar
img
G20'ye tavsiyede bulunan üst düzey bir panel, şirketlerin yatırımcılarına, Paris Anlaşması'nın öngördüğü emisyon hedeflerinin, şirket kârlarının nasıl bir etkilenebileceğini aktarmaları gerektiğini belirtmiştir.
DEVAMI
imgÇevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı
imgİletişim
Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu
(Dumlupınar Bulvarı)9.km (Tepe Prime Yanı) Bina No: 278
Oda No: 508, 06400 Çankaya/ANKARA
T: +90 312 474 03 39-40   |   E: info@pmrturkiye.org
TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı © 2016 All Rights Reserved