img
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR)
Türkiye Programı
Elektronik Bülten No:8, Aralık 2017
PMR Türkiye’ye ek finansman

img
2013 yılından bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı Türkiye Projesi (PMR),ek fon aldı ve süresi uzatıldı. PMR’ın ikinci uygulama fazı olacak projenin, Temmuz 2018’de başlaması planlanmaktadır.
DEVAMI

 

 
Karbon Fiyatlandırma Politikalarının Türkiye’de Uygulanması Sentez Raporu çalışması başladı.
img
PMR Projesi birinci uygulama fazının temel çıktısı olacak “Karbon Fiyatlandırma Politikalarının Türkiye’de Uygulanması Sentez Raporu”, proje kapsamında gerçekleştirilen analitik çalışmaları birleştirmeyi amaçlamaktadır.
DEVAMI
PMR Türkiye’nin yeni bileşeni: Karbon Fiyatlandırma Politikaları Kapsamında Türkiye'de Karbon Kaçağı Riskinin Değerlendirilmesi
img
Kasım 2017’de başlayan Karbon Fiyatlandırma Politikaları kapsamında Türkiye'de Karbon Kaçağı Riskinin Değerlendirilmesi çalışması ile karbon fiyatlandırma mekanizmalarını uygulama aşamasında özellikle emisyon yoğun ve ticarette rekabete dayalı risklere maruz kalan sanayi sektörleri için endişe oluşturan “karbon kaçağı” konusunun ülkemiz özelinde detaylı analizinin yapılması planlanmakta.
DEVAMI

 

 

COP 23’ün ardından: Başlıca tartışılan konular, Kararlar ve Sonuçlar


img
BM kapsamında yürütülen İklim Değişikliği müzakereleri 23. Konferansı, 6-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Fiji Başkanlığı’nda Almanya’nın Bonn kentinde gerçekleşti. Gerçekleşen oturumlarda Paris Anlaşması sonrasında atılacak adımlar tüm detaylarıyla tartışıldı. Ayrıca çeşitli ülkeler Bonn’da iklim değişikliği ile mücadelede yeni girişimleri hayata geçirdi.
DEVAMI

 

 

Modelleme Eğitimleri ve 3. Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.


img
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR) Türkiye Projesi kapsamında Mart 2017 tarihinden itibaren karbon fiyatlandırma politikalarının etkilerinin öngörülmesi amacı ile modelleme çalışmaları başlamıştır. Bu çalışmalar kapsamında 11-15 Aralık tarihlerinde Modelleme Eğitimleri ve 3. Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.
DEVAMI
img
imgÇevre Yönetimi Genel Müdürlüğü
İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı
imgİletişim
Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu
(Dumlupınar Bulvarı)9.km (Tepe Prime Yanı) Bina No: 278
Oda No: 508, 06400 Çankaya/ANKARA
T: +90 312 474 03 39-40   |   E: info@pmrturkiye.org
TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı © 2016 All Rights Reserved