RAPORLAR

Market Readiness Proposal

Piyasaya Hazırlık Teklifi (Market Readiness Proposal, MRP), PMR Türkiye Programı kapsamında planlanan faaliyetlerin iş planını, ayrıntılı bütçesini ve ihtiyaç analizini içermektedir.   Piyasaya Hazırlık Teklifi’nde yer alan ve belirlenen faaliyetler uygulama fazında yürütülmektedir.

Implementation Status Report 2016

2016 Uygulama Raporu (Implementation Status Report 2016), PMR Türkiye Programı kapsamında Mayıs 2015-Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Yapılan çalışmaların güncel durumu, ilerleyişi ve edinilen tecrübelere ilişkin bilgiler raporda aktarılmıştır.

Implementation Status Report 2015

2015 Uygulama Raporu (Implementation Status Report 2016), PMR Türkiye Programı kapsamında Aralık 2013-Mayıs 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında detaylı bilgileri içermektedir. Uygulama fazının başlangıcından itibaren yapılan çalışmalar raporda sunulmuştur. Rapor ayrıca gelecek dönemde planlanan faaliyetlere ilişkin bilgileri de içermektedir.

Karbon Fiyatlandırma Sözlüğü

Karbon fiyatlandırması yoğun terminolojiye sahiptir. Bu amaçla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, danışmanlar ve çevirmenlerin katkılarıyla Karbon Fiyatlandırma Sözlüğü hazırlanmıştır. Karbon Fiyatlandırma Sözlüğü gelen öneriler ve tavsiyeler doğrultusunda güncellenmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü,
İklim Değişikliği Dairesi Başkanlığı
Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu (Dumlupınar Bulvarı)
9.km (Tepe Prime Yanı) Bina No: 278 Oda No: 508, 06400 Çankaya/ANKARA
Telefon: +90 312 474 03 39-40
E-Posta: info@pmrturkiye.org